OKRUGLI STOL U SKLOPU PROJEKTA „Razvoj poduzetništva u gradu Valpovu kroz informiranje i umrežavanje“, KK.03.1.2.12 ODRŽIVI RAZVOJ U KONTEKSTU KLIMATSKIH PROMJENA I ENERGETSKA TRANZICIJA
22. ožujka 2022.
U sklopu projekta Razvoj poduzetništva u gradu Valpovu kroz informiranje i umrežavanje, sufinanciranog od strane Europskog fonda za regionalni razvoj, a čiji je nositelj Valpovački poduzetnički centar d.o.o., održati će se šesti od osam okruglih stolova 25.03.2022. u 11:00h u prostorijama Poduzetničkog inkubatora.
Na okruglom stolu govoriti će se o slijedećim temama:
kako pokrenuti energetsku tranziciju regije grada Valpova
koji su prioriteti promjene industrije na području Grada Valpova za pomak prema održivom razvoju
potencijali iskorištavanja geotermalne energije, energija Sunca i vjetra, potencijali biomase, energija vode
istraživanja i razvoj tehnologija za razvoj malog poduzetništva na području Grada Valpova u smjeru proizvodnje toplinske i rashladne energije iz OIE
uloga ICT i razvoja metalne industrije i industrije plastike u energetskoj tranziciji na području Grada Valpova
mogućnosti novo zapošljavanja kroz investicije u nova OIE postrojenja
Okrugli stol moći će se pratiti putem online platforme gdje će zainteresirani moći sudjelovati odnosno postavljati pitanjima sudionicima okruglog stola.
Voditelj Okruglog stola biti će prof.dr.s.c Željko Hederić, a gosti su slijedeći:
Prof.dr.sc. Davor Kralik
Kao znanstvenik radi na FAZOS Osijek, gdje je doktorirao na tematici „Proizvodnja bioplina nakon separacije iz tekuće komponente stajnjaka“. Specijalizirao je Feed Milling Technology Course u Norveškoj 2001 godine, a u sklopu Tempus projekta nastavnu specijalizaciju obavlja u Institute of Agricultural Engineering, University of Hohenheim. Član je vijeća Zajednice obnovljivih izvora energije i voditelj Grupacije za bioplin unutar Zajednice pri Hrvatskoj Gospodarskoj Komori. Član je grupacije European Society of Agricultural Enginieers (Eur AgEng) i Hrvatskog agronomskog društva te dopredsjednik Instituta za obnovljive izvore energije i energetsku učinkovitost.
Prof.dr.sc. Denis Pelin
Nakon diplomiranja radio je u Hrvatskoj elektroprivredi, te do danas radi kao znanstvenik na FERIT Osijek gdje je i doktorirao iz područja energetske elektronike. Predsjednik je Katedre za električne strojeve i energetsku elektroniku, te je predsjednik Odjel za industrijsku elektroniku (IE13) IEEE Hrvatske sekcije. Tajnik je Studijskog odbora za sustave istosmjerne struje i energetsku elektoniku (SO B4) pri HRO CIGRE. Autor i koautor je sedamdeset znanstvenih radova iz područja energetske elektronike i fotonaponskih sustava, voditelj projekta „Fotonaponski sustavi kao pokretači regionalnog razvoja“ financirano u sklopu programa IPA II prekogranični program Mađarska – Hrvatska.
dr.sc. Marko Vukobratović
Jedan od direktora tvrtke Base58, iz Osijeka. Nakon diplomiranja zaposlen kao mladi istraživač na FERIT Osijek pri Zavodu za elektroenergetiku gdje je doktorirao u području primjene mekog računarstva, što danas zajedno sa razvojnim timom visoko specijaliziranih stručnjaka primjenjuje u razvoju tvrtke Base58 i tehničkih rješenja za sva područja primjene u domeni elektroenergetike kroz tri tekuća projekta sufinacirana iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Projektima SEGIP, PEGASOS i SIMBA primjenjuje se blockchain tehnologija u temeljnim slojevima europske SGAM arhitekture.
Podijeli objavu
Prijavi se na newsletter
Nadogradnju internet stranice sufinancirala je Europska unija iz Europskog strukturnog i investicijskog fonda u sklopu Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.